Novinky

30.12.2020 Provoz SVČ Vratimov uzavřen

Vláda České republiky se na svém zasedání dne 23. prosince 2020 usnesla na vydání krizového opatření, kterým se opět omezuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů na vzdělávání. Prezenční činnost středisek volného času (dům dětí a mládeže a stanice zájmových činností) je od 27. prosince 2020 do 22. ledna 2021 zakázána.

Debrujáři na výletě v Liberci

29.10.2016 Stejně  jako loni, tak i letos  se vratimovští, paskovští a ostravští  debrujáři  vydali do Liberce za skvělou cestou plnou vědění, vědy a  techniky.
V sobotu v poledne jsme dorazili do Liberce a po ubytování jsme byli pozváni  na Den otevřených dveří  Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Tady jsme se mohli podívat na vozový park Dopravního podniku města Liberce a projít a prošmejdit, jak současné, tak historické vozy místních městských drah. Kluci si také mohli zkusit, jaké to je, sedět na místě řidiče autobusu. Závěrečná promo jízda, za kterou děkujeme libereckým dopravním nadšencům, už byla jen pověstnou třešinkou na dortu. Děkujeme tímto Markovi Kašparovi (z Boveraclub) a Kubovi Hranickému  (z Klubové výlety)  za doprovod a výklad.  Cesta na spodní stanici lanové dráhy Horní Hanychov byla sice do kopce, ale kdo chtěl vidět (teda spíše nevidět), pohled z Ještědu na město, musel tuto námahu podstoupit.
Nahoře v horní stanici jsme se podívali do strojovny lanové dráhy upřímně ty lana vypadaly mohutně, ale i tak představa, že na nich po 4 minuty závisí naše životy v nás budila respekt. Stejně tak zajímavá byla prohlídka hotelu na Ještědu. Po náročném dni a skvělých zažitcích jsme si dali dobrou večeři a šlo  se spát, protože v neděli nás čekal náročný, ale dlouho očekávaný den v IQ Landii.
Parádní expozice liberecké IQ Landie - Paláce vědy a techniky, kde si deberujáři hráli 4 dlouhé hodiny.
Náročný a zajímavý víkend už zakončila jen relaxace v kinovoze vlaku IC 513 Opava, který nás bezpěčně před osmou večerní dovezl do Ostravy Svinova.
 
Děkujeme Nadaci O2 za podporu.
Autor : Radoslav Kaduk a Václav Dušek