Novinky

01.09.2021 Nabídka kroužků na šk. rok 2021/2022

Od 1. září od 8 hodin bylo spuštěno přihlašování na nový školní rok. Koukněte na naši bohatou nabídku kroužků.

Debrujáři slavili 25 let

31.10.2017 Vratimovské debrujáry už asi většina lidí z „Domečku“ nebo z jeho okolí viděla. Debrujáři se snaží být všude tam, kde se něco děje, na akcích pro veřejnost předvádíme pokusy, fígle a triky, které umíme pro zábavu, zvídání i poučení všech přítomných
(občas i nás samotných). Abychom uměli pokaždé něco jiného nebo nového, každou středu se scházíme v zájmovém kroužku v DDM Vratimov a učíme se a vymýšlíme nové pokusy.
Scházíme se tak již od  roku 2009, to už je dlouhá doba. Debrujáři v České republice ale v září slavili mnohem větší narozeniny,
krásných 25 let. To si zasloužilo oslavu.  A jak slaví debrujár? Pokusem!
A ne jen tak ledajakým. Aby oslava byla stylová, pátrali jsme po těch pokusech, se kterými debrujáři 25. září 1992 začínali. A povedlo se. Po úporném snažení jsme se dostali k prvním publikacím pro činnost debrujárů. Na oslavu jsme si vyrobili Möbiovu pásku, napsali jsme tajnou zprávu a otestovali jsme, že nás klamou smysly a nakonec jsme si vyrobili teploměr. Nevěříte? Podívejte se na fotky.
Debrujárům děkuji za aktivitu, Brunovi Heinichovi za fotky. Chcete pokusy umět taky? Přihlaste se do kroužku a přidejte se k nám každou středu od 17:30 – 19 hodin.
Václav Dušek – vedoucí kroužku v DDM Vratimov.