Novinky

30.12.2020 Provoz SVČ Vratimov uzavřen

Vláda České republiky se na svém zasedání dne 23. prosince 2020 usnesla na vydání krizového opatření, kterým se opět omezuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů na vzdělávání. Prezenční činnost středisek volného času (dům dětí a mládeže a stanice zájmových činností) je od 27. prosince 2020 do 22. ledna 2021 zakázána.

Cvičný poplach v DDM Vratimov

10.11.2017 Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se asi o půl šesté večer vyvalil z prostor sálu v budově DDM Vratimov hustý dým. Budovou se ozvalo "HOŘÍ, HOŘÍ". Všechny děti na pokyn svých vedoucích opustily budovu únikovými východy. Paní recepční zavolala na 150. Během kratičké doby dorazili na místo vratimovští hasiči. Zjistili, že v budově se, i přes naši velkou snahu uprchnout, stále ještě nacházejí lidé. Hasičům se je podařilo zachránit a požár uhasit. Naštěstí se tentokrát jednalo o cvičný poplach. Jeho cílem bylo prověřit připravenost vratimovské jednotky sboru dobrovolných hasičů provádět záchranné práce při požáru budovy Domu dětí a mládeže Vratimov. Vzhledem k tomu, že se nám požární cvičení podařilo udržet v tajnosti, situace byla velmi podobná reálnému požáru. Zjistili jsme díky tomu, že jsme schopní velmi rychle reagovat, organizovaně opustit budovu a odvést všechny účastníky činností do bezpečí.
Děkujeme vedoucím kroužků za skvělou spolupráci, dětem za ukázněné chování a hasičům za brilantní hasičský zásah! Pro nás všechny to byl nezapomenutelný zážitek.
Hana Nevrlá, ředitelka DDM Vratimov