Novinky

27.10.2021 Podzimní prázdniny

Vážení rodiče, oznamujeme Vám, že v souladu s organizačním řádem SVČ Vratimov, z důvodu podzimních prázdnin – středa, pátek 27. - 29. října 2021, včetně čtvrtku 28. října – státní svátek, nebudou probíhat kroužky.

01.09.2021 Nabídka kroužků na šk. rok 2021/2022

Od 1. září od 8 hodin bylo spuštěno přihlašování na nový školní rok. Koukněte na naši bohatou nabídku kroužků.

Vědomostní soutěž Křížem krážem Slezskou bránou 2018

19.05.2018 V pátek 27. dubna 2018 se v Kulturním středisku ve Vratimově sešli žáci základních škol a spolky seniorů z Regionu Slezská brána. Konal se totiž již 9. ročník vědomostní soutěže „Křížem krážem Slezskou bránou“.
Ve třech kategoriích soutěžili žáci 3. - 5. tříd, žáci 6. - 9. tříd a členové spolků seniorů.
Dům dětí a mládeže Vratimov, příspěvková organizace, jako pořadatel této soutěže, se v letošním roce inspiroval, známou televizní soutěží Riskuj.
Veškeré informace k soutěžním otázkám jsme čerpali z oficiálních stránek všech obcí, které jsou členy spolku Regionu Slezská brána a z prezentací žáků z loňského kola soutěže. Pro soutěžící tak bylo připraveno 11 okruhů otázek, které dle obtížnosti byly ohodnoceny od 1 – 5 bodů.  Naším cílem bylo prohloubit znalosti o regionu a připomenout si snahu dětí při zpracovávání videí o svých obcích.
I přesto, že byly 3 soutěžní kategorie, otázky byly pro všechny soutěžící stejné. Každé družstvo tvořili 3 členové a každou přihlášenou obec mohlo reprezentovat jen jedno družstvo. Rovněž tak i spolky seniorů měly naprosto stejné podmínky.
Všichni soutěžící si od pořadatelů, ale i od zadavatele soutěže, kterým je Region Slezská brána, zaslouží velký obdiv a uznání, protože jak podotkl předseda RSB pan Petr Baďura, tento ročník byl velice obtížný. Soutěžící se museli naučit velké množství informací, které následně zužitkovali.
A zde jsou výsledky jejich snažení:
 
Kategorie A žáci ZŠ 3. - 5. tříd:

  1. ZŠ Václavovice – Obec Václavovice
  2. ZŠ Sviadnov – Obec Sviadnov
  3. ZŠ Žabeň – Obec Žabeň
ZŠ Řepiště – Obec Řepiště
 
Kategorie B žáci ZŠ 6. – 7. tříd:
  1. ZŠ Raškovice – Obec Raškovice
  2. ZŠ a MŠ Sedliště – Obec Sedliště
  3. ZŠ Vratimov, Datyňská – Město Vratimov
 
Kategorie C senioři:
  1. Klub Seniorů Sedliště
  2. Klub Seniorů Oprechtice
  3. Klub Seniorů Řepiště
 
Chtěli bychom poděkovat členům poroty, která letos dohlížela na dodržování pravidel a správnosti hodnoceni. Konkrétní poděkovaní patří předsedovi RSB p. Petru Baďurovi, místopředsedovi RSB
p. Rostislavu Kožušníkovi a projektovému manažerovi RSB Ing. Miroslavu Lyskovi.  Rovněž díky patří i Městu Vratimov, které zajistilo bezplatný pronájem Kulturního střediska.
 
Již nyní se těšíme na viděnou při jubilejním 10. ročníku vědomostní soutěže KŘÍŽEM KRÁŽEM SLEZKOU BRANOU.
 
Dům dětí a mládeže Vratimov, Věra Pacíková, pedagog volného času.