Novinky

30.12.2020 Provoz SVČ Vratimov uzavřen

Vláda České republiky se na svém zasedání dne 23. prosince 2020 usnesla na vydání krizového opatření, kterým se opět omezuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů na vzdělávání. Prezenční činnost středisek volného času (dům dětí a mládeže a stanice zájmových činností) je od 27. prosince 2020 do 22. ledna 2021 zakázána.

Den Země 2020 - pozdě, ale přece

03.10.2020 Na dubnové oslavy Dne Země 2020 jsme se velmi těšili. Získali jsme na jeho uspořádání 70 000 Kč z programu na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy, osvěty a poradenství ve školách od Moravskoslezského kraje a připravili jsme vyladěný program pro žáky základních a mateřských škol ve Vratimově a v Hrabové. Byli jsme proto zklamaní, když nám Covid akci zrušil. Po dlouhé době nejistoty jsme zaplesali, když jsme mohli akci ve dnech 16. a 17. září uskutečnit.  S přizpůsobeným programem a pouze pro žáky prvního stupně vratimovských škol, ale přece…

V tomto roce jsme dětem chtěli nabídnout program, který půjde hlouběji pod povrch aktuálních ekologických témat a bude usilovat o hlubší porozumění dopadu našich každodenních činností na životní prostředí. Připravili jsme šest zážitkových miniseminářů v délce 20 – 25 minut. Každý seminář byl úzce specializovaný a věnoval se určitému tématu. Teď už děti vědí, že plastové obaly nejsou nutné a nakupovat budou chodit s vlastnoručně vyrobenou plátěnou taškou. Díky mobilnímu planetáriu pohlédly na naši planetu z jiné perspektivy. Učily se také rozlišovat a třídit odpad s Tondou Obalem. Nadšení vyvolal seminář zabývající se novými možnostmi využití odpadů, který připravili odborníci z Institutu environmentálních technologií VŠB TU. Bonusovým stanovištěm byl fotokoutek, kde si třídy pořizovaly fotky s ekologickými motty, která mohou dále šířit.

Děkujeme ředitelkám škol i partnerům za to, že se na akci podíleli, a těšíme se na další spolupráci.

Za tým DDM Vratimov, Mgr. Lenka Havrdová
projektová manažerka