Novinky

01.09.2021 Nabídka kroužků na šk. rok 2021/2022

Od 1. září od 8 hodin bylo spuštěno přihlašování na nový školní rok. Koukněte na naši bohatou nabídku kroužků.

Prostě NECHCI!

27.09.2021 Tušili jste, že běloch odsouzený za zpronevěru má ve společnosti obecně vyšší prestiž než bezúhonný lékař pocházející ze Zimbabwe? Znáte nejkratší cestu do „pasťáku“? Věděli jste, kolik kilo banánů musíte sníst, abyste zajistili fungování svého bazálního metabolismu?
My jsme to také nevěděli, ale ve dnech 7. až 11. července 2021 jsme realizovali projekt zaměřený na prevenci rizikových projevů chování u mládeže a tam jsme zjistili ještě mnohem více. Projekt se jmenoval NECHCI! (2) a navazoval na stejnojmenný první ročník realizovaný v předchozím školním roce. Letos jsme se věnovali poruchám příjmu potravy, xenofobii a rasismu ve společnosti a agresi a vandalismu mezi mládeží.
Celým projektem nás provázel psycholog Mgr. Rastislav Jankula. Na přednášku k nám přijely peer konzultantky z poradny pro poruchy příjmu potravy Centra Anabell a také preventistka Policie ČR. Velmi zajímavá byla beseda s Andrew Awadeyem, občanem Ghany žijícím v České republice. Všem zúčastněným tímto srdečně děkujeme.
Projekt směřoval k tomu, aby účastníci uměli rozpoznat příznaky výše uvedených rizikových jevů u svých vrstevníků a věděli, jak správně reagovat. Zúčastnili se jej teenageři ze zájmových útvarů Baráčníci a Dětské zastupitelstvo Města Vratimov při SVČ Vratimov, kteří těmto jevům jasně řekli: „Nechci!“
Středisko volného času na realizaci projektu obdrželo od Moravskoslezského kraje dotaci ve výši 80.000 Kč z programu Podpora aktivit rizikových projevů chování u dětí a mládeže na rok 2020/21.
Za tým SVČ Vratimov
Mgr. Lenka Havrdová, projektová manažerka